Data room pro due diligence - Aktuality - rj data rooms - virtuální elektronický data room

Data room pro due diligence

Realizaci due diligence a transakcí můžete zefektivnit využitím rj data rooms.

Obchodní transakce jako například fúze a akvizice (M&A) mohou zahrnovat až tisíce stran dokumentů, které je potřeba skladovat, sdílet s klienty, číst, pracovat s nimi a sledovat jejich pohyb, což je nejen namáhavé, ale také nákladné.


Technologie virtuálních data roomů (VDR) umožňuje vytvoření online pracovního prostředí, které nahrazuje tradiční konferenční místnosti naplněné krabicemi s dokumenty. VDR dává právníkům a zaměstnancům v právním oddělení způsob, jak poskytnout klientům a dalším třetím osobám důležité dokumenty a spravovat přístup k nim bez nutnosti manipulovat s šanony plnými papírem nebo skeny dokumentů v různých e-mailech a nebo uložených na CD.


Služby související s online- data roomy vzrostly u M&A a podobných obchodů z 5 procent na 50 procent za posledních pět let. Poskytovatelé služby hlásí roční růst mezi 200 procenty a 300 procenty, a to se netýká jen počtu uživatelů, ale také příjmů.


Co dříve trvalo několik měsíců a stálo několik poražených stromů se dá dnes stihnout za pár dní. Dokumenty jsou online a přístupné z jakéhokoliv místa, kde je internetové připojení, takže nikdo nemusí cestovat do místností, kde byly dříve dokumenty připraveny k právní a jiné prověrce a nikdo nemusí zajišťovat osobní dohled nad tím, aby dokumenty nikdo neodnášel, nepořizoval si kopie nebo aby bylo k dispozici vše potřebné pro návštěvníky fyzického data roomu. Úspora nákladů znamená i úsporu času tím, že účastníci nemusí vyjet na pracovní cestu a teprve na místě zjistit, že ve fyzickém data roomu nejsou k dispozici potřebné dokumenty.


Dokumenty jsou také lépe zabezpečené. Účastníci transakce se musí přihlásit do elektronického data roomu heslem a jejich přístupová oprávnění k dokumentům lze omezit podle oblastí a nebo i podle práva, zda si mohou dokument stáhnout nebo pouze přečíst na obrazovce.

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 

 

 

GDPR, prodávající, kupující a společnost - due diligence a M&A transakce

Základy GDPR pro prodávajícího, kupujícího a cílovou společnost v rámci due diligence a M&A transakce

číst více

Due diligence prodávajícího

Zefektivněte prodej podniku pomocí provedení due diligence prodávajícího.

číst více

Data room pro due diligence

Realizaci due diligence a transakcí můžete zefektivnit využitím rj data rooms.

číst více

On-line sdílení dokumentace

Sdílejte dokumenty a velké soubory v rámci přípravy a vyjednávání smluv.

číst více